lek. wet. Rafał Niziołek

kardiologia, pulmonologia

Właściciel lecznicy, absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie z 1996 roku. Specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób serca psów, kotów i fretek. Ma duże doświadczenie nabyte przez kilkanaście lat pracy w wielu lecznicach (Przychodnia dla Zwierząt Boss,, Żoliborska Klinika Weterynaryjna, Natolińska Lecznica Weterynaryjna, Klinika Małych Zwierząt SGGW, Przychodnia Weterynaryjna Marysin) oraz liczne staże zagraniczne (Royal (Dick) Veterinary College w Edynburgu (Szkocja), Tierklinik Vetsuisse Faculty University w Bernie (Szwajcaria), Cabinet Veterinaire Amberger-Philip w Genewie (Szwajcaria) Heart Station Kliniki Uniwersyteckiej w Uppsalli (Szwecja). Odbył liczne szkolenia w ramach projektu ESAVS (CARDIOLOGY I-IV, EMERGENCY AND CRITICAL CARE I-II). Członek Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologów Weterynaryjnych (ESVC), członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Ratunkowej i Stanów Nagłych (IVECCS), autor licznych publikacji naukowych oraz wykładowca na wielu konferencjach w Polsce i za granicą. Od wielu lat prowadzi wykłady z dziedziny kardiologii w ramach Podyplomowego Studium Specjalizacyjnego Psów i Kotów w Warszawie. Wśród jego nauczycieli są znani specjaliści z kraju (prof. dr hab. Urszula Pasławska, dr.nauk wet. Bohdan Kurski) jak i z zagranicy (prof. Christophe Lombard, prof. Clarence Kvart, prof. Gerhard Wess, prof. Claudio Bussadori, prof. Jens Haggstrom, prof. David Spreng, dr. Alan Kovacevic, dr. Armelle de la Forcade, dr. Jennifer Devey)

 

Specjalizuje się w echokardiografii oraz stanach nagłych i intensywnej terapii pacjentów kardiologicznych i pulmonologicznych.

 

Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci – Natalii oraz Filipa, a także właściciel starszej suczki Eliśki – terriera czeskiego. Pasjonat makrofotografii, filmów przyrodniczych, książek popularno-naukowych, biegów długodystansowych, muzyki heavy-metalowej oraz ambient i rocka elektronicznego. Więcej informacji na prywatnej stronie www.niziolek.com.pl

Katarzyna Kraszewska

kardiologia, pulmonologia, interna

„W lecznicy prawa ręka dr.Niziołka” – od początku studiów jej marzeniem było zostać kardiologiem. Podczas studiów na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie każdą wolną chwilę spędzała w gabinecie kardiologicznym pod czujnym okiem dr.n.wet Magdaleny Garncarz, potem również lek.wet. Rafała Niziołka. Podczas studiów odbyła staż w Pracowni Kardiologii Katedry Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów UP we Wrocławiu u prof dr hab. Urszuli Pasławskiej i dr n. wet. Agnieszki Noszczyk-Nowak. Od wielu lat opiekuje się pacjentami kardiologicznymi wraz z dr.Niziołkiem. Jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologów Weterynaryjnych (ESVC) oraz autorką wielu publikacji naukowych. Prowadziła również szkolenia z zakresu elektrokardiografii oraz podstaw echokardiografii w Polsce i za granicą. Jej specjalnością są zaburzenia rytmu serca i interpretacja zapisu ekg. Wykonuje kompletne badania kardiologiczne, echo serca, EKG, badanie Holtera. Dodatkowo specjalizuje się w diagnostyce kardiologicznej najmniejszych i najtrudniejszych pacjentów przychodni – szczurów, chomików, szynszyli, królików i fretek. Ma bardzo duże doświadczenie w ocenie tych maleńkich serc. W październiku 2012 odbyła staż w klinice w Austrii pod czujnym okiem naszego przyjaciela dr. Petera Modlera, zgłębiając tajniki kardiologii interwencyjnej. W 2013 roku rozpoczęła podyplomowe kursy kardiologiczne ESAVS pod okiem Diplomate ACVIM, ECVIM-CA Dr. Gerhard Wess, oraz kończy specjalizację z chorób psów i kotów.

 

W wolnym czasie uwielbia podróże, pływanie na żaglach i dobrą muzykę. Prywatnie właścicielka suczki Mani. Dodatkowe informacje o pani doktor Kraszewskiej – www.weterynarzkardiolog.pl

Katarzyna Koprowska

kardiologia, anestezjologia, interna

Młoda i ambitna absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Ukończyła studia z wyróżnieniem w roku 2012, odbyła półroczny staż kliniczny w naszej przychodni i już została. Od 2009 roku odbywała praktyki u boku lek. wet Rafała Niziołka i lek.wet. Katarzyny Kraszewskiej w lecznicy dla małych zwierząt. Od tego czasu szlifuje swoją wiedzę z dziedziny kardiologii. W przychodni Vetcardia wykonuje samodzielne badania kardiologiczne oraz podstawowe badania dodatkowe – echo serca oraz ocenia zapisy ekg, pomaga w pracy całego zespołu przychodni oraz specjalizuje się w anestezjologii pacjentów kardiologicznych. Dzięki jej umiejętnościom oraz wiedzy nasi pacjenci poddawani poważnym zabiegom torakochirurgicznym mogą bezpiecznie być znieczulani oraz wybudzić się. Bierze udział we wszystkich szkoleniach organizowanych przez nasz zespół, a także w polskich szkoleniach weterynaryjnych. Z uwagi na swoje zainteresowania odbyła szereg szkoleń anestezjologicznych pod kierunkiem znanych polskich specjalistów m.in. Dr. Piotra Skrzypczaka. Odbyła także wielotygodniowy staż anestezjologiczny w Klinice Uniwersytetu w Bernie pod kierunkiem DMV, Dr.Med.Vet,PhD, Dip ECV Olivier Levinnois oraz Dip ECV, Dr.Med.Vet Helene Rohrbach. W przyszłości chciałaby zajmować się również diagnozowaniem i leczeniem chorób serca u koni.

 

Prywatnie pała miłością do koni, jest instruktorką jazdy konnej lubi aktywny tryb życia. Corz częściej można ją spotkać na trasach biegów długodystansowych. Często podróżuje. Właścicielka suczki Belki rasy Cocker Spaniel oraz psa Granta.

Katarzyna Jabłońska-Niziołek

Zajmuje się stroną logistyczną pracy lecznicy, najczęściej można ją spotkać w recepcji, bądź na zapleczu. Bez niej praca lecznicy nie byłaby tak sprawna. Dodatkowo świetna internistka ze szczególnym naciskiem na endokrynologię. Niestety z powodu dużej ilości obowiązków domowych częściej nieobecna.

Michał Gajewski

kardiologia, cytologia, hematologia, interna

Jestem najmłodszym stażem członkiem ekipy Vetcardii, ale znamy się znacznie dłużej. Pierwsze szlify kardiologiczne odebrałem w jednej z warszawskich lecznic całodobowych, ale po ukończeniu studiów na warszawskiej SGGW (w 2005 r.) pracowałem jako internista, przyjmując pacjentów z różnorodnymi problemami zdrowotnymi. Miałem to szczęście, że los dał mi szansę pracowania w lecznicach, w których starsi i bardziej doświadczeni Koledzy bardzo chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, dając mi szansę rozwoju na wielu płaszczyznach. Z dr Niziołkiem spotkałem się po raz pierwszy w czasie mojej pracy w lecznicy na ul. Belgradzkiej, a potem pracowaliśmy razem w przychodni na warszawskim Marysinie. Po latach pracy jako weterynarz-internista uznałem, że czas poświęcić się jednej specjalizacji, tej, która jako pierwsza „chwyciła mnie za serce”. Tak trafiłem do Vetcardii. Jednocześnie zainteresowałem się bliżej tematyką badań cytologicznych i hematologicznych, które wielokrotnie są bardzo potrzebne w naszej praktyce kardiologicznej (głównie w zakresie badania płynu gromadzącego się w worku osierdziowym lub opłucnej). Stąd mój udział w wielu kursach, szkoleniach i konferencjach z diagnostyki laboratoryjnej. Dużym zainteresowaniem darzę też medycynę ratunkową i intensywną terapię.

 

Krótko po studiach nawiązałem kontakt z kilkoma wydawnictwami publikującymi książki i magazyny o tematyce weterynaryjnej. Moja współpraca z tymi wydawnictwami zaowocowała tłumaczeniem lub współtłumaczeniem wielu pozycji literaturowych, zarówno o tematyce internistycznej, jak i chirurgicznej. Jak dotąd, brałem udział w pracach nad przeszło 10 książkami i przetłumaczyłem niezliczoną ilość artykułów do magazynów dla lekarzy weterynarii.

 

W tak zwanym czasie wolnym od pracy staram się być jak najlepszym ojcem dla córeczki Zosi, lubię podróżować z plecakiem, marzę o kolejnych wyprawach do Indii, zwiedzeniu Nepalu, Kambodży, Sri Lanki, Birmy i krajów Ameryki Południowej (koniecznie z wyprawą w Andy). Jak większość ekipy Vetcardii jestem amatorem biegania, ale lubię też czasem pograć w nogę albo kosza. Mam skromną, ale stale rozrastającą się kolekcję płyt winylowych, od Doorsów i Queen przez Pink Floyd i Joy Division do Metalliki, Black Sabbath i Faith No More.

 

Uważam, że najgorszą rzeczą w życiu jest bezruch. Bez wytyczania nowych celów zmierzania się z nowymi wyzwaniami tracimy szansę na nowe doznania, emocje i doświadczenia.

Rafał Kraszewski

chirurgia

Szalony snowboardzista, klasyczny surfer (ale nie wind czy kite!) oraz zawodowo specjalista chirurgii psów i kotów. W naszej przychodni konsultuje przypadki wymagające pomocy chirurga oraz wykonuje samodzielnie zabiegi chirurgiczne oraz torakochirurgiczne. Przy ciężkich zabiegach asystuje bardziej doświadczonemu chirurgowi. Prywatnie jest mężem Kasi Kraszewskiej. Podziela również pasję podróżowania ze swoją żoną, oraz jest podporą naszej drużyny biegowej.